طراحی سایت و بهنیه سازی سایت - آرشیو 1400/2

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1333
» بازديد ديروز : 78
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1410
» بازديد سال : 1332
» بازديد کل : 1410
» اعضا : 0
» مطالب : 10

سئو و لینک سازی


تاریخ انتشار پست : 1400/2/16 بازدید : 9

خلاصه
این مقاله در ارتباط با سئو و روش‌های انجام آن نگاشته شده است. بنابراین اگر می‌خواهید در زمینه انواع سئو و اهمیت آن و اینکه سئو سایت و طراحی اپلیکیشن را به کجا بسپارید، اطلاعاتی را به دست آورید این نوشتار را تا انتها مطالعه فرمایید.

سئو سایت به چند روش انجام می گیرد؟
عصر اطلاعات و ورود به دنیای دیجیتال، مباحثی همچون طراحی سایت، سئوی آن و سرمایه گذاری بر روی کسب و کارهای آنلاین را به یکی از مهمترین و ویژه‌ترین مباحث روز دنیا تبدیل کرده است. امروزه صرف راه اندازی یک سایت نمی‌تواند هیچ کسب و کاری را به موفقیت برساند. پاندمی کرونا به خوبی اهمیت کسب و کارهای آنلاین را نشان داد و مشخص شد که در عصر کنونی هر کسب و کاری که خود را به این دنیا وصل نکرده است به زودی از دایره اقتصاد خارج خواهد شد و با شکست کسب و کاری خود مواجه است. بر همین مبنا است که حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ هر کدام به صورت تخصصی مورد بحث و آموزش قرار می‌گیرند و اهمیت یادگیری و آپدیت کردن آموخته‌ها و به کارگیری آن‌ها برای اهل فن یک ضرورت می‌باشد. در همین راستا است که این مقاله در ارتباط با سئو و روش‌های انجام آن نگاشته شده است. بنابراین اگر می‌خواهید در زمینه انواع سئو و اهمیت آن و اینکه سئو سایت را به کجا بسپارید، اطلاعاتی را به دست آورید این نوشتار را تا انتها مطالعه فرمایید.

سئو به چه معنا است؟

گوگل یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای آنلاین در دنیای امروزه ما به شمار می‌آید. گوگل به کمک الگوریتم‌های پیشرفته خود در حال بازدید از محتواها و یافتن بهترین و با کیفیت‌ترین سایت‌ها و نمایش آن‌ها به مخاطبان و کابران خود می‌باشد. اینکه سایت شما از آن دسته سایت‌هایی باشد که هنگام جستجوی کاربران، در لینک‌های ابتدایی قرار گیرد، یکی مهمترین وظایف متخصصان سئو به شمار می‌آید. برهمین مبنا می‌توان گفت سئو، مدیریت سایت به جهت بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو می‌باشد. این تعریف در واقع در برگیرنده دو فعالیت اصلی بر روی سایت می‌باشد. ابتدا بحث تکنیال و فنی سایت و دیگری بحث محتوا و مخاطبان. متخصصین سئو هر دو جنبه را به صورتی چند جانبه مدیریت و هدایت می‌کنند تا سایت شما در صفحات نخست و لینک‌های اول گوگل قرار گیرد.

انواع روش‌های سئو کدام است؟

در بازاریابی اینترنتی هر سایتی تلاش می‌کند که سهم بیشتری از ترافیک را به خود اختصاص دهد. در بسیاری از مواقع سئو یکی از اقداماتی است که باید برای وبسایت خود انجام دهیم. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی را دارد. کسانی که در این حوزه به سطح حرفه‌ای رسیده‌اند در واقع در پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی‌شان پیشنهادهایی را برای سریع‌تر رسیدن به رتبه‌های اول منتشر می‌کنند. کاربران متوسط یا بهتر بگوییم کاربرانی که ابتدای راه بهینه‌سازی هستند ممکن است این تکنیک‌های حرفه‌ای را در عمل به نحوه نادرستی پیاده کنند همین امر موجب می‌شود که سایت آنها با پنالتی گوگل مواجه شود. بر همین اساس برای پیاده کردن درست تکنیک‌ها که اصول سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو خوانده می‌شود سه روش وجود دارد:

سئو کلاه سفید چیست؟

در این روش ما می‌دانیم که اگر محتوای خوب بنویسیم یا بهتر بگوییم محتوای سبز بنویسیم، که برای همیشه مفید و قابل استفاده باشد (چراکه موتورهای جستجو عاشق محتواهای تازه هستند) و اگر محتوای ما غیر کپی باشد و همین امر را مرتباً ادامه دهیم می‌توانیم با پیاده سازی تکنیک‌های اولیه سئو، روی وبسایت خود جایگاه‌های بالاتری در موتور جستجوی گوگل دست یابیم و کاربران زیادی را به سمت خود جذب نماییم. تکنیک‌های کلاه سفید به ما مسیر مشخص شفاف و هدفمندی را ارائه می‌دهند که با استفاده از آنها می‌توانیم مطمئن شویم که در صورتی که آن عوامل را ادامه دهیم می‌توانیم در نتایج جستجو رتبه بالاتری را به خود اختصاص دهیم.

از جمله مهم ترین تکنیک‌ها برای سئو کلاه سفید تولید محتوای سبز، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، بهینه سازی سرعت، بهینه کردن کدهای وب سایت، طراحی سایت بیمه و غیره است.

سئو کلاه سیاه چیست؟

یک متخصص سئو با تکنیک کلاه سیاه می‌خواهد سریع در موتور جستجو جایگاه بگیرد؛ اما در واقع خطر پنالتی شدن را نیز به جان می‌خرد. اگر شما وبسایتی را دارید که هم اکنون جایگاه متوسطی دارد، می‌توانید با تکنیک‌های کلاه سفید و ادامه دادن این تکنیک‌ها و داشتن استراتژی مشخص، به وبسایت ارزشمند و سوددهی تبدیل شوید. پس نیازی به تکنیک‌های سئو کلاه سیاه نخواهید داشت. تکنیک‌های کلاه سیاه بسیار جذاب‌اند چرا که ممکن است شما را به سرعت به جایگاهی که می‌خواهید برساند. اما هر چه که بدون پشتوانه و سریع در دنیای آنلاین مارکتینگ برای شما رخ دهد، احتمالاً سریع نیز از دست می‌رود. در دنیای سئو شما باید اعتماد گوگل را به دست آورید و این نیز کار ساده‌ای نیست و بیش از هرچیز به تخصص، تداوم و زمان نیاز دارد. شما با انجام دادن کارهای خوب و مفید می‌توانید جایگاه مطلوبی را در موتورهای جستجو از آن خود کنید و جایگاه مطمئن‌تر و امن‌تری را به دست آورید. این جایگاه امن با پشتوانه تخصص سئو کاران و آموزش طراحی سایت شما را به سمت برند بزرگی هدایت می‌کند.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

در این روش متخصصان سئو با استفاده از روش‌هایی که احتمال جریمه شدن کمتر است تلاش دارند تا جایگاه خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. از مهم‌ترین کارهایی که یک متخصص سئو در این روش انجام می‌دهد، رپورتاژ نویسی در وبسایت‌های پربازدید، خبری و همسو با موضوع وبسایت خود است. در این روش، سئو کاران با لینک سازی‌های پیچیده تلاش می‌کنند تا ردپایی از خود به جای نگذارند ولی کارها را نیز به درستی انجام دهند. تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری نیز ممکن است با پنالتی گوگل مواجه شود. اما اگر به نحوه عملکرد الگوریتم‌های گوگل آشنا باشیم و تخصص کافی را داشته باشیم بهتر می‌توانیم در پیاده سازی تکنیک‌های کلاه خاکستری موفق شویم و جایگاه خوبی بگیریم.

سئو سایت خود را به کجا بسپاریم؟

همانگونه که ذکر کردیم سئو یک بخش مهم در کسب و کارهای آنلاین و نگهداشت وبسایت به شمار می‌آید. سئوکاران با حرفه و تخصص خود سایت‌ها را مدیریت می‌کنند تا بتوانند رنک خوبی در گوگل بیابند و کاربران به راحتی بتوانند با سایت ارتباط داشته باشند. بر همین مبنا است که هنگام طراحی سایت باید حتماً به فکر سئو آن باشید و کار را به متخصصین این حوزه و مجموعه‌ها و گروه‌های معتبر و قابل اعتماد بسپارید.

نحوه ساخت بک لینک رایگان
بک لینک هنوز هم مهم ترین فاکتور سئو است!

با اینکه گوگل هر سال آپدیت های زیادی ارائه میکند و در پی این آپدیت ها ارزش لینک کم و کمتر می شود اما هنوز هم با جرات می توان گفت بک لینک با ارزش ترین فاکتور سئو خارجی و در کل سئو سایت می باشد زیرا لینک خارجی، یک سیگنال مثبت قوی برای ربات های موتور جستجو است. البته نه هر بک لینکی. ما همگی به طور ذاتی دوست داریم که بدون هزینه موفقیت های زیادی به دست بیاوریم. در این مقاله از آموزش سئو به شما آموزش میدهیم که چگونه بک لینک رایگان اما در عین حال ارزشمند بگیرید.

روش های ساخت بک لینک رایگان
پست مهمان
راحت ترین روش ساخت بک لینک رایگان، منتشر کردن پست در یک وبلاگ دیگر است. تنها کاری که شما باید بکنید این است که سایت هایی که پست مهمان می پذیرند را پیدا کنید و یک وبلاگ با کیفیت در اختیار آنها قرار دهید. این کار در واقع دو سر سود است، زیرا هم وبمستر صاحب یک محتوای مجانی و با کیفیت شده و ترافیک وب سایتش افزایش پیدا می کند و هم اینکه شما صاحب بک لینک رایگان در یک سایت معتبر شده اید. بهترین وبلاگ های ایرانی که قابلیت پست مهمان دارند عبارتند از:

Blog.ir
Rozblog.com
Loxblog.com
Blogfa.com
Tibablog.ir
Blogsky.com
Niloblog.com
Persianblog.com
بک لینک رایگان
رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر، تامبلر و ... که سوشیال سیگنال هم نامیده می شوند، بستر مناسبی برای تبلیغ وب سایت و برند شماست. شما می توانید تصاویر، فیلم ها و یا محتواهای متنی خود را در این رسانه ها به اشتراک بگذارید تا توسط هزاران کاربر دیده شود. این باعث می شود که URL سایت و همین طور نام تجاری شما به اشتراک گذاشته شود و در نتیجه رتبه سایت بهبود میابد.

لیست سوشیال مدیاهایی که می توان در آن بک لینک رایگان گرفت:

Tumbler
Pinterest
Youtube
Twitter
Reddit
Flicker
Scoop
سوشیال بک لینک

لینک پروفایلی
بعضی از سایت های خارجی و داخلی این قابلیت را برای کاربران فراهم میکنند تا با ثبت نام در سایت و ایجاد پروفایل، لینک سایت و یا انکر تکست کلمه کلیدی را در پروفایل خود قرار دهند. ربات های گوگل بعد از مدتی این لینک هارا کراول می کنند و اگر سایت میزبان اعتبار دامنه بالا و ارتباط موضوعی با سایت لینک دهنده داشته باشد، تاثیر زیادی در بهبود رتبه سایت خواهد داشت.

نمونه ای از سایت هایی که امکان پروفایل بک لینک رایگان خارجی دارند:

www.livejournal.com
soundcloud.com
www.deviantart.com
www.last.fm
about.me
myfolio.com
www.ted.com
fiverr.com
www.quora.com
klout.com
github.com
behance.net
ask.fm
dribbble.com
ello.co
imgur.com
instapaper.com


لینک های شکسته
حتما تا به حال با صفحاتی که ارور 404 میدهند روبرو شده اید. در این تکنیک ساخت بک لینک رایگان، شما باید به دنبال صفحات 404 وب سایت ها بگردید. وقتی سایتی به طور کامل از بین رفت، بک لینک های موجود در سایت های دیگر منجر به خطای 404 می شوند و در این حالت ما به این لینک ها، لینک شکسته می گوییم.

سایت هایی که ارتباط نزدیکی با حوزه فعالیت شما دارند را پیدا کرده و سپس با کمک اکستنشن Check My Links for Chrome لینک هایی که قرمز شده اند را پیدا کنید، این ها همان لینک های شکسته هستند. حالا در مرحله بعد شما باید برای صاحب وب سایت ایمیلی بفرستید مبنی بر اینکه این صفحه از سایت آنها ارور 404 میدهد و این صفحه دارای لینک خارجی است؛ سپس توضیح دهید که سایتی مشابه و مرتبط با او دارید و میتوانید صفحه 404 را

سایت خودتان لینک کنید. در این حالت شما یک بک لینک رایگان گرفته اید.

مقاله پیشنهادی: 5 راه برای طراحی و استفاده درست از صفحات 404

استفاده از سایت های هک شده
بسیاری از وبمستران در اسرع وقت متوجه هک شدن سایت خود نمی شوند اما شما با یک ترفند هوشمندانه می توانید سایت های مرتبطی که به تازگی هک شده اند را پیدا کرده و از آنها برای گرفتن بک لینک رایگان استفاده کنید. برای یافتن چنین سایت هایی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لینک زیر را وارد کنید:

Inurl:keyword + “keyword .رشته جستجو inurl:fitness + “Viagra”

این مثالی درباره یافتن سایت های هک شده پرورش اندام است. حالا با دیدن لینکی به آن به مالک سایت اطلاع می دهد تا بتواند سریعا هک را در قسمت بعدی CMS پیدا کند و از شر آن خلاص شود. گاهی اوقات آنها به نشانه تشکر از شما میپرسند که راهی برای تلافی و باز پرداخت شما وجود دارد؟ و در این زمان شما می توانید لینک مقاله ای که اخیرا منتشر کرده اید را در آن سایت قرار دهید. به همین سادگی شما صاحب یک بک لینک رایگان شدید.

ساخت بک لینک رایگان

محتوای با کیفیت تولید کنید
تمام روش های ساخت بک لینک رایگان که تا به حال معرفی کردیم، منوط به این بود که شما خودتان به دنبال سایت های دیگر می گشتید تا در آن ها بک لینک رایگان درج کنید اما وقتی محتوای با کیفیت و کامل در سایت خود منتشر کنید، بسیاری از سایت ها لینک سایت شما را در سایت خود قرار میدهند. مثلا در حوزه سئو سایت backlinko سایتی است که بسیاری از سایت های حوزه سئو سایت از محتواهای آن استفاده کرده و به عنوان منبع به آن لینک داده اند.

محتوایی که درج می کنید باید کاربر پسند باشد؛ یعنی قبل از نوشتن آن خود را جای کاربر بگذارید و چیزی که سوال یا خواسته کاربر را برطرف میکند در سایت خود منتشر کنید. البته لازم به ذکر است که در کنار درج محتوای منحصر به فرد، باید ارزش صفحه سایت هم منحصر به فرد باشد که لازمه این شرط، تجربه کاربری عالی است.

نحوه بک لینک گرفتن

فروم ها
فروم های زیادی هستند که شما می توانید از آنها برای گرفتن بک لینک رایگان استفاده کنید. با اینکه گوگل اعلام کرده دیگر هر نوع بک لینکی در فروم ها در رتبه بندی ارزشی ندارد اما باز هم به عنوان یک سیگنال خارجی می توان از آنها استفاده کرد. نمونه از بهترین فروم های ایرانی و داخلی را آماده کرده ایم:

Majidonline
Virgool
Persiantools
freeonlinesurveys.com
surveymonkey.com
smartsurvey.co.uk
superkobi.com
pixeltogether.com
surveygizmo.com

سخن پایانی
دنیای سئو، روز به روز در حال پیشرفت است زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو هر روز در حال ارتقا و آپدیت هستند. بسیاری از متخصصان و مشاوران سئو معتقدند اگر قصد ورود به رتبه های برتر و صفحه اول گوگل را دارید، دیگر تکنیک های سئو رایگان جواب نمیدهد اما اگر هر از گاهی در وب سایت هایی که اعتبار دامنه بالا دارند و از نظر موضوعی با سایت شما مرتبط هستند بک لینک رایگان قرار دهید، قطعا ضرر نخواهید کرد.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد